Με το δεξί μπήκε στο 2011 ο Παναθηναϊκός, που νίκησε 2-0 την Ξάνθη στα Πηγάδια στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου (16η αγωνιστική) του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Το γκολ του Σισέ μόλις στο 35ο δευτερόλεπτο έδωσε το προβάδισμα στους "πράσινους", οι οποίοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Χριστοδουλόπουλο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Νικηφόρο ήταν και το ξεκίνημα του Ατρομήτου.Η ομάδα του Γιώργου Δώνη επιβλήθηκε 3-0 της Λάρισας στο γήπεδο Περιστερίου και έφτασε τους 19 βαθμούς, αφήνοντας στην τελευταία θέση της κατάταξης με 11 τους Θεσσαλούς, οι οποίοι μετρούν έξι διαδοχικές ήττες. Ο Νάστος «άνοιξε το σκορ» για τους «κυανόλευκους» στο 1ο λεπτό, ο Σαγκανόφσκι διπλασίασε τα τέρματα του Ατρομήτου στο 15΄, ενώ ο Σαρμιέντο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο

82΄.

Με νίκη ξεκίνησε τη νέα χρονιά και ο Άρης που επικράτησε της Καβάλας με σκορ 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 3ο λεπτό ο Ρουίζ, μετά από πολύ καλή ομαδική προσπάθεια των γηπεδούχων.

Πηγή : ΑΠΕ-ΜΠΕ
You can leave a response, or trackback from your own site.

0 Response to "Πρεμιέρα του β' γύρου της Σούπερ Λίγκας"